Asla Gözlerini Kaçırma 2019

Asla Gözlerini Kaçırma 2019

Genç sanatçı Kurt Barnert (Tom Schilling), 2. Dünya Savaşı sonrasında Doğu Almanya’da resim eğitimi almaktadır. Burada tanıştığı Moda bölümü öğrencisi Elisabeth Seeband (Paula Beer) ile arasında tutkulu bir aşk başlar ve sonunda evlenirler. Ancak ülkesinin hakim sanatsal akımı Sosyalist Gerçekçilik bünyesinde istediği eserleri ortaya koyamadığını düşünen Kurt, eşiyle Batı Almanya’ya kaçar. Düsseldorf’ta kendi sanatsal dilini arayan genç adam, Elisabeth’in, savaş yıllarında Nazi Partisi’nin yüksek rütbeli bir yetkilisi olan jinekolog babası Carl’ın (Sebastian Koch) etkisini ve savaş yıllarında kaybettiği teyzesi Elisabeth’in (Saskia Rosendahl) hatırasını sürekli yakınında hissedecektir.

Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck

Senaryo: Florian Henckel von Donnersmarck

Yapımcı: Florian Henckel von Donnersmarck,  Quirin Berg

Diğer Adı: Never Look Away; Work Without Author

OYUNCULAR

Tom Schilling

Tom Schilling, 10 Şubat 1982’de Berlin, Almanya’da doğdu. Ben Kimim için bilinen bir aktör mü? (2014), Oh Boy (2012) ve Napola – Elite für den Führer (2004).12 yaşındayken, okuldaki sahne yönetmeni Thomas Heise tarafından keşfedildi .Hobileri: şarkı yazmak, gitar çalmak ve piyano çalmak.Tom, 2006’da New York’taki Lee Strasberg Akademisi için burs kazandı. Orada yarım yıl çalıştı.

Sebastian Koch

Sahnede televizyon veya sinema perdesi Sebastian Koch, inkar edilemez bir şekilde Almanya’nın en çok yönlü ve başarılı oyuncularından biri. Almanya, Karlsruhe’da 31 Mayıs 1962’de doğdu. Çocukluğunu ve gençliğini Stuttgart’ın güneybatısındaki Almanya’da geçirdi. Müzisyen olmayı planlamıştı, ancak yetmişli yılların sonunda yönetmen Claus Peymann tarafından yapılan bir Stuttgart tiyatro prodüksiyonu, profesyonel yönünü değiştirmek ve bir aktör olarak bir kariyer seçmek için ona ilham verdi.

 

 

 

 

Paula Beer

Paula Beer, Şubat 1995’te Almanya’nın Berlin kentinde doğdu. Frantz (2016), Das finstere Tal (2014) ve Bad Banks (2018) ile tanınan bir aktris .

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir