PAYLAŞ

Dubai Dhow Wharfage

Tarihle demlenen bu mekan sayısız ahşap yelkenli ve abraların bulunduğu Maktoum Köprüsü’nün kuzeyinden Körfez kıyısı boyunca uzanır.

Dubai Dhow Wharfage bölgesi de aynı derecede mükemmel ve çok farklı bir türde, gerçek bir macera hissi veren bir turistik gezi olanağı sunuyor. Tarihle demlenmiş ve Maktoum Köprüsü’nün kuzeyinden Körfez kıyısı boyunca uzanan sayısız ahşap yelkenli tüm bölgeden yüklerini alıp boşaltmak için eskilerden gelen geleneği sürdürüyor.

Kıyılarda düzenli bir kaos yaşanıyor ve paletler dolusu her türden mal ve gıda maddeleri gidecekleri yere varmadan önce Dubai’ye uğruyor. Renk, canlılık ve kişilikle dolup taşan Dhow Wharfage bölgesi Dubai’nin ilk günlerinden beri değişmeyen bir yaşam tarzına ev sahipliği yapıyor.

İlk başta plansız hissi verse de buradaki faaliyetlerin sakin akışı ve gelgitleri asırlık geleneklerden kaynaklanır. Yaya olarak gezmeye değer ve sıcakkanlı denizciler sizi birkaç fincan tatlı çay ve yelkenlilerinde bir geziye davet etmekten genellikle memnun olurlar. Dhow Wharfage bölgesinde mükemmel fotoğraf olanakları da mevcut ve eğer geleneksel bir abra veya Körfez teknelerinden birine çıkarsanız daha da fazla fotoğraf olanağı bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here