PAYLAŞ

Dünya’da Görülmesi Gereken 5 Ada

Genellikle adalara seyahat etmeyi düşündüğünüzde, önce Karayipler ve Güney Pasifik akla gelir. Ancak adalar kelimenin tam anlamıyla haritanın her yerinde. Yunanistan, İtalya ve diğer uzak bölgelerdeki adaların, dünyanın en eşsiz ve unutulmaz güzellerinden bazıları olarak turistlerle nasıl akor çektiğini görün.

Fotoğraf Kredisi: Paolo Macorig
Fotoğraf Kredisi: Paolo Macorig

Sicilya, İtalya

Sicilya’nın renkli sahil köyleri, Barok mimarisine, dayanıklı mutfağa ve keskin şaraplara ziyaretçileri Akdeniz’in en büyük adasında çeker. Avrupa’nın en uzun aktif volkanı ve dünyanın en aktiflerinden biri olan Etna Dağı, adanın doğu tarafında yer almaktadır. Güney kıyı kentleri Agrigento ve Taormina, Yunanistan dışındaki en iyi korunmuş antik Yunan kalıntılarından bazılarına sahiptir.

Fotoğraf Kredisi: Min ZhouFotoğraf Kredisi: Min Zhou

Hvar, Hırvatistan

Adriyatik Denizi’nin ortasında, Dalmaçya kıyılarında, Hvar, Hırvatistan oturur. Avrupalı ​​jet ayarlayıcılarının bu oyun alanında Adriyatik’te kaybolan cilveli blöfler bulunur. Yatlar suları bob ve örgü. Ana liman kenti olan Hvar kentinde, şık butiklerle dolu mesire yerlerinin yanında, yedi yüzyıl öncesine ait Venedik binaları bulabilirsiniz. Bu timsah şeklindeki adada daha fazla iç kısımda zeytin bahçeleri, lavanta tarlaları ve çam ormanları bulabilirsiniz.

Bali, Endonezya

Bali’nin Eat, Pray, Love’daki rolü   turizmin Endonezya takımadalarının mücevherlerinde toplanmasına yardımcı oldu. Ziyaretçiler genellikle burada bulunan manevi inzivalara hayran kalıyorlar. Tropikal ormanlar, yeşil pirinç tarlaları ve beyaz kumsallar, güzel Bali’deki binlerce asırlık tapınak ve tapınaklarla alanı paylaşıyor. Gerçek bir iç huzur deneyimi için, şifa uygulamalarının duyusal mutluluk ile birleştiği bir spa deneyin.

Kiklad Adaları, Yunanistan

Yunan Kiklad adaları göz önüne alındığında, çoğu zihin hemen Santorini’ye gidiyor, ancak 220’den fazla ada tüm grubu oluşturuyor, bu yüzden radarınızdaki tek kişi olmamalı. Mikonos, başka bir parıldayan sıcak nokta olarak parlıyor, tertemiz plajları, badanalı köyleri, hareketli liman kasabalarını ve antik manzaraları Milos ve Naxos’u ziyaret etmek için heyecan verici yeni yerler haline getirdi. Maceracılar Paros ve Antiparos’taki yelkenlileri takdir edeceklerdir.

Galápagos, Ekvador

Yaban hayatı meraklıları, Galápagos Adaları’nın uzaktaki takımadalarını ziyaret etmeyi sevdiler. Ekvador kıyılarının altı yüz mil ötesinde, Charles Darwin’in evrim teorisine ilham veren adalara oturmakla birlikte, oraya ulaşmak için Ekvator kıyılarından bir milli park rehberi şirketiyle tekne gezintisi yapılması gerekiyor. Bu, bazı turistleri caydırabilir olsa da, diehards uzak yerel ayarın çekiciliğinin bir parçası olduğunu iddia ediyor. Deniz iguanaları, penguenler, deniz aslanları ve dev kaplumbağalar, bu topraklarda insanlar ve teknolojiden mahrum kalanlar üzerinde gelişmeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here