EN İYİ ANİMASYON FİLMLERİ

EN İYİ ANİMASYON FİLMLERİ

Geçtiğimiz 20 yıl içinde animasyon, çizgi film türündeki değişiklikler oldukça etkileyici oldu. Rekabet arttı, insanlar daha fazla animasyon filmi izlemek istedi.

Disney sektörü elinde tutuyor gibi görünürken kendini biraz çocuksu hikayelerle sınırladı, öte yandan Japonya ise ana akıma pek ayak uyduramadı. Yine de aklımızı başımızdan alan çizgi karakterlerin dünyası kelimenin tam anlamıyla bir harika!

POKEMON DEDEKTİF PİKACHU 2019

Tür: 2019, Aksiyon, Animasyon, Macera

Yapım: 2019 – ABD , Japonya

IMDB Puanı: 7.4 /10

Yönetmen: Rob Letterman

Oyuncular: Bill Nighy, Justice Smith, Kathryn Newton, Ryan Reynolds

Başarılı bir dedektif olan Harry Goodman bir gün sebebi bilindemen yok olur. Daha 21 yaşındaki oğlu Tim’de babasının gizemli bir şekilde kayboluşunun ardındaki sırları çözmek için işe koyulur. Babasının eski Pokemon ortağı Pikachu dan yardım alan genç adam sevimli pokemon ile birlikte büyük bir maceraya atılacaklardır.

EJDERHANI NASIL EĞİTİRSİN 3 2019

Tür: 2019, Aile, Animasyon, Macera, Manşet

Yapım: 2019 – ABD

IMDB Puanı: 7.7 /10

Yönetmen: Dean DeBlois

Oyuncular: America Ferrera, Cate Blanchett, F. Murray Abraham, Gerard Butler, Jay Baruchel

Serinin 3. ve son filmi olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin gizli dünya 1080p kalitesinde sinebol tutkunlarına geliyor. Hıçgıdık ile Dişsiz arasında başlayan inanılmaz dostluğun sürdüğü filmde ejderhaların artık değişmekte olan fantastik dünyasını son kez izleyici ile buluşuyor. Korkusuz kahraman Hıçgıdık artık köyün şefi yani eğiticisi olmuş durumdadır. Bundan böyle ejderhalar ve vikingler köyde dosthane şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Fakat Hıçgıdık’ın kendisine tutkulu olarak yaşayan ejderha arkadaşının dikkati Gecenin Öfkesi isimli kendi soyuna benzeyen ejderhanın üzerindedir. Fakat bu merak ikilinin başına yeni maceralar açacaktır..

GRİNÇ 2018

Tür: 2018, Aile, Animasyon, Komedi

Yapım: 2018 – ABD

IMDB Puanı: 6.5 /10

Yönetmen: Yarrow Cheney, Scott Mosier

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Cameron Seely, Pharrell Williams, Rashida Jones

Sessiz bir mağarada köpeği Max ile birlikte yaşamaya devam eden Grinç alaycı bir huysuzluğu vardır. Kendi ihtiyaçları için pek çok icat ve teknolojiyle dolu olan mağarasından dışarı çıkması için pek sebep yoktur aslında. Who köyündeki noel kutlamalarının yaklaşması Grinç in sinirlerini bozmaktadır. Grinç için yapılacak tek bir şey vardır oda Noel’i kendince çalmaktır. Bunun için ilk yapacağı şey Noel arifesinde Noel Baba olmaya karar verir ve hikaye devam eder..

LEGO 2 2018

Tür: 2018, 2019, Animasyon, Komedi

Yapım: 2018 – ABD

IMDB Puanı: 7.2 /10

Yönetmen: Mike Mitchell

Oyuncular: Alison Brie, Chris Pratt, Jason Momoa, Stephanie Beatriz

Lego Duplo saldırısına uğrayan şehirde herşey yıkılmak üzeredir. Lego kahramanları saldırıya karşı koyabilmek için yeniden biraraya gelmek durumundadır. Yıkılan şehrin enkazında keşfedilen uzaylı bir robot ise tehlikeyi giderecek artıracaktır. Emmet, Lucy ve Batman saldırganları geri döndürecek ve şehri yeniden düzene sokmak için keşfedilmemiş gezegenlere doğru uzun bir yolculuğa koyulacaklardır.

OYUNBOZAN RALPH 2 2018

Tür: 2018, 2019, Animasyon, Komedi, Macera

Yapım: 2018 – ABD

IMDB Puanı: 7.3 /10

Yönetmen: Phil Johnston, Rich Moore

Oyuncular: Auli’i Cravalho, Kristen Bell, Mandy Moore

İlk filmde yaşananların ardından tam 6 yıl sonra serinin 2. filmi karşınızda. Ralph interneti keşfetmesi ile birlikte yeni maceralara atılacaktır. Bir Wi-Fi yönlendirici kendi bölgelerine girince en iyi arkadaşının bozulan oyununu düzeltmesi gerekecektir. Tamir için yedek parça bulması gereken Ralph arkadaşı ile birlikte çok büyük maceralara atılacaklardır.

KÖPEK ADASI 2018

Tür: 2018, Animasyon, Komedi, Macera

Yapım: 2018 – ABD

IMDB Puanı: 8.0 /10

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Bryan Cranston, Edward Norton, Koyu Rankin

Şu zamandan 20 yıl sonra Japonya’da geçen bir film. Köpeklerin nufusu hızla artmaya başlayınca yetkililer bu duruma engel olmak ister. Köpek gribininde başlaması ile tüm köpekleri bir adaya karantinaya almaya karar verirler. 12 yaşındaki Atari Kobayashi, ise adaya götürülmüş köpeğini bulmak için çalışmaktadır. Adaya ulaştığında başından geçen maceralar anlatılmaktadır.

YUKARIDAKİ TEHLİKE 2017

Tür: 2017, 2018, Animasyon, Bilim Kurgu, Manşet

Yapım: 2017 – Singapur , İngiltere

IMDB Puanı: 5.7 /10

Yönetmen: Liam O’Donnell

Oyuncular: Iko Uwais, Frank Grillo, Frank Grillo, Bojana Novakovic

Bir polis dedektifinin oğlu dünyaya inan uzay gemisi tarafından kaçırılır. Onu kurtarmak için herşeyini verecek olan dedektifin gerilim dolu hikayesi. 2017 yapımı filmin çekimleri 3 ülkede tamamlanmıştır. İmdb den almış olduğu 5.7 değerindeki puan filmin kısmen beğenildiğinin göstergesidir.

TAVŞAN PETER 2018

Tür: 2017, Aile, Animasyon, Komedi, Macera

Yapım: 2018 – ABD

IMDB Puanı: 6.3 /10

Yönetmen: Will Gluck

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rose Byrne, Sam Neill, Bernardo Santos, Deborah Rock

Oldukça haylaz olan tavşan Peter ve arkadaşı, kimsenin yaşamadığı bir evi sahiplenirler. Arkadaşları ile birlikte evde güzel vakitler geçirerek burayı tamamen benimserler. Ancak bu durum, katı suratlı Bay McGregor’un gelmesiyle değişir. İmha işi için gelen adam ile sevimli kahramanlar arasından kıyasıya bir çekişme başlayacaktır.

MUTLU CANAVAR AİLESİ 2017

Tür: 2018, Aile, Animasyon, Komedi

Yapım: 2017 – Almanya , İngiltere

IMDB Puanı: 4.9 /10

Yönetmen: Holger Tappe

Mutluluktan oldukça uzak olan Wishbone ailesi birbirlerinden uzak düşmüşlerdir. Ailenin annesi Emma aile üyelerini yeniden bir araya toplamaya karar verir. Bunun için eğlenceli bir gece hazırlamak için hazırlıklara başlar. Herşey yolunda ilerlerken kötü büyücünün yapmış olduğu lanet sonucunda ailenin gecesi mahvolacağı gibi partiye katılanlar birer canavara dönüşecektir.

COCO 2017

Tür: 2018, Aile, Animasyon, Macera, Manşet

Yapım: 2017 – ABD

IMDB Puanı: 8.5 /10

Yönetmen: Lee Unkrich, Adrian Molina

Henüz 12 yaşında olan Miguel, ileride hayranı olduğu müzisyen Ernesto de la Cruz gibi olmanın hayalini kurmaktadır. Fakat ailesi tarafından bu istekleri büyük tepki görür. Enteresan olaylar neticesinde kendisi Ölüler Diyarı’nda bulan Miguel, burada ailesinin tutumlarıyla olan ilgili gizli kalmış sırları öğrenecek, diğer taratan müzik yeteneğini ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

LEGO NİNJAGO  2017

Tür: 2017, 2018, Aksiyon, Animasyon, Komedi

Yapım: 2017 – ABD

IMDB Puanı: 6.1 /10

Yönetmen: Charlie Bean, Bob Logan

Ninjago şehrinde yaşamını sürdüren Lloyd ve 5 yakın arkadaşın önemli bir sırrı bulunmaktadır. Dışardan herkes tarafından bakıldığında sıradan insanlar gibi görünseler de aslında durum öğle değildir. Sensei Wu nun liderliğini yaptığı gizli bir ninja gurubudur. Dünyayı tehdit eden kötülere karşı kurulmuş olan bu grup canları pahasına da olsa bu işe gönül vermişlerdir. Şimdi karşılarında çok zor bir düşman vardır ve onlarla baş etmek için ellerinden geleni yapacaklardır..

FERDİNAND 2017

Tür: 2017, Aile, Animasyon, Manşet

Yapım: 2017 – ABD

IMDB Puanı: 6.7 /10

Yönetmen: Carlos Saldanha

Oyuncular: –

Bir boğa olan Ferdinand, arenada dövüşmekten hiç hoşnut değildir bu yüzden günlerini tarlada çiçek koklayarak geçirmektedir. Ferdinand aslında oldukça sakin ve sevecen biri olmasına rağmen dışarıdan bakıldığında oldukça vahşi görünmektedir. Acımasız bir canavara yakalanır ve gözlerini açtığında kendisini ispanyada bulur. Buradan eve dönmek için yardıma ihtiyaç duyacaktır..

SEVİMLİ EMOJİLER 2017

Tür: 2017, Animasyon

Yapım: 2017 – Rusya

IMDB Puanı: 7.0 /10

Yönetmen: Alexander Romanetz

Oyuncular: –

Günlük hayatın her yerine giren Emojiler, e-postalarda ve mesajlaşmada yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ifadelerin web sisteminin nasıl çalıştığından pek haberleri bulunmamaktadır. Kötü bir gizemli digital adam @ işaretini çalmasından ötürü tüm mailleşme sistemi durur. Bu olayı çözmek için emojiler tehlikeli bir maceraya atılırlar..

ARABALAR 3 2017

Tür: 2017, Aile, Animasyon

Yapım: 2017 – ABD

IMDB Puanı: 7.3 /10

Yönetmen: Brian Fee

Yılların usta yarışçısı Şimşek McQueen, daha önce kazanmış olduğu zaferlerin ardından yavaş yavaş miladını doldurmaktadır. Yeni teknolojik araçların gerisinde kalan Mcqueen, çaylak Jackson Storm hemen hemen tüm yarışlarda birinci gelmektedir. Fakat eski şampiyon, yeni yarış koçu Cruz Ramirez’in de yarımını alarak akıllıca hareket ederler. Yeni nesil araçlardan hızlı olamasalar da daha akıllı yarışarak piston kupasını almak için çabalayacaklardır..

ÇILGIN HIRSIZ 3 2017

Tür: 2017, Animasyon, Komedi, Macera

Yapım: 2017 – ABD

IMDB Puanı: 6.5 /10

Yönetmen: Pierre Coffin, Kyle Balda

Filme yeni katılan Gru daha önce iyilerin yanında olmasına rağmen bu filmde yeniden kötülüklere soyunuyor. Hiç beklenmedik bir hata yapan Gru, Balthazar’ı elinden kaçırınca zor günler başlayacaktır. Bu yüzden işinden atılır ve aile hayatı kötü gitmektedir. Onun yardımına ise kardeşi Dru koşar ama bir şartı vardır. Eskisi gibi kötü işlerin peşinden gideceklerdir. Şimdi iki kardeşin başıından geçen eğlenceli bir animasyon filmine hazırlanın..

MOANA 2016

Tür: 2016, Animasyon, Manşet

Yapım: 2016 – ABD

IMDB Puanı: 7.9 /10

Yönetmen: Ron Clements, John Musker

Oyuncular: –

Güney Pasifik adalarında yaşamını sürdüren bir kabilenin lideri olan cesur kız Moana’nın üzerinde büyük bir yük vardır. Güçlü ve korkusuz olan Moana aynı zamanda maceracı ve neşelidir. Fakat yarı tanrı olan Maui yapmış olduğu lanet ile herkesi hayatını mahvetmeyi başarır. Artık balıkçılar balık tutamaz, ekinlerin hepsi kurumuş herkes açlık içindedir. Ekibin şefi Moana bu durumdan kurtulmak için yarı tanrının peşine düşerek kabilesini kurtarmaya çalışmaktadır..

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir