En İyi Komedi Filmleri

En İyi Komedi Filmleri

Biraz da komedi filmlerine yelken açalım, akşamımıza komik filmlerle eğlence katalım.  Sizler için dev bir komedi filmleri önerileri listesi hazırladım. En iyi yabancı komedi filmlerini izledik, araştırdık ve yorumlarına baktım. eğlenceli komedi filmlerini sizlerin de seveceğini umuyoruz.

Shaun of the Dead (2004)

Tüm zamanların en eğlenceli filmlerinden biri olan Shaun of the Dead, temelde bir hayatta kalma mücadelesini anlatan bir film. Shaun, bir sabah uyandığında mahallesini tuhaf canlıların bastığını görür fakat bu canlıların –daha doğrusu ölülerin- zombi olduğunu fark etmesi epey zaman alır. Bir yandan kız arkadaşı ile olan sorunlu ilişkisini toparlamaya çalışırken, diğer yandan da zombilerle uğraşmak zorunda kalan Shaun’un hikayesi için “zombili romantik komedi” denebilir. Tipik İngiliz bireyleri olarak tehlike karşısında ilk olarak bir pub’a sığınan Shaun ve arkadaşları, plaklarla zombi öldürmeye çalışmak, zombi taklidi yapmak gibi bir dizi akla zarar hadiseyle zombilerden kurtulmaya ve hayatta kalmaya çalışırlar. George A. Romero’nun başyapıtı The Night of the Dead’in serbest bir uyarlamasıolan film, her izleyişte yeni kahkahalar atabileceğiniz bir yapım olarak sinema tarihindeki yerini koruyor.

The Big Lebowski (1998)

Tüm zamanların en komik filmlerinden biri olan The Big Lebowski’de “The Dude” lakaplı Lebowski’nin isim benzerliği nedeniyle başından geçen trajikomik olayları takip etmiştik. Oynanan bowlingler, işenen halılar ve bitmeyen alengirli olaylar ile tam bir komedi klasiği.

Meet The Parents (Zor Baba, 2000)

Greg Focker (Ben Stiller), uzun yıllardır sevgilisi olan Pam’e evlenme teklif eder. Pam ise kabul etmeden önce Greg’in ailesi ile tanışmasını ister. Fakat bu tanışma Greg için hiç ama hiç kolay olmayacaktır. Ben Stiller ve Robert De Niro’nun tüm komedi yükünü taşıdığı filmin ardından iki tane de devam filmi çekilmişti.

40 Year Old Virgin (40 Yıllık Bekar, 2005)

40 yaşına gelmiş olmasına rağmen hala bakir olan Andy en sonunda bu işe bir çözüm bulmak için kapsamlı bir eğitim sürecine girer. Judd Apatow’un yönettiği filmde, The Office dizisinden tanıdığımız Steve Carell’ı başrolde izlemiştik.

The Hangover (Felekten Bir Gece, 2009)

Las Vegas’ta verilen bir bekarlığa veda partisini karşımıza getiren filmde, kendilerini kaybedene kadar içtikten sonra ertesi sabah müstakbel damat adayını bulamayan üç sağdıç ile tanışmıştık. Bir yandan düğününe iki gün kalan damadı ararken diğer yandan da önceki gece başlarına ne geldiğini araştıran ekibin nasıl bir belanın içine düştüklerini anlamaları ise uzun sürmeyecektir.

Dumb and Dumber (Salak ile Avanak, 1994)

Birbirinden şapşal ama iyi niyetli iki arkadaşın buldukları para dolu çantayı sahibine iade etmek için çıktıkları uzun yolculukta başlarına gelenleri takip ettiğimiz film, özellikle Jim Carrey’nin kariyerinde birkaç adım yükselmesini sağlamıştı.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir