Jason Momoa Kimdir ?

Jason Momoa Kimdir ?

Joseph Jason Namakaeha Momoa, daha bilinen ismiyle Jason Mamoa, Amerikalı aktör model yönetmen yazar ve yapımcı.

Joseph Jason Namakaeha Momoa, daha bilinen ismiyle Jason Mamoa, Amerikalı aktör model yönetmen yazar ve yapımcı. Ronon Dex ‘teki rolü ile bilinir askeri bilim kurgu dizisi Stargate Atlantis; HBO’nun kurgu dizisi Game of Thrones’te Khal Drogo rolünü üstlenmiştir. 

Doğum tarihi: 
1 Ağustos 1979 (39 yıl yaşında), Nanakuli, Hawaii, ABD
Boy: 1,93 m
Eş: Lisa Bonet (e. 2017)
Çocuklar: Lola Iolani Momoa, Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa, Nakoa-Wolf Momoa
Ebeveynler: Coni Momoa, Joseph Momoa
BİYOGRAFİSİ
Joseph Jason Namakaeha Momoa 1 Ağustos 1979’da Hawaii’nin Honolulu şehrinde doğdu. Fotoğrafçı Coni (Lemke) ve ressam Joseph Momoa’nın oğlu. Babası Hawaii kökenli olup, Iowa’dan gelen annesi çoğunlukla Alman kökenlidir. Jason, annesi Norwalk, Iowa’da büyüdü. Liseden sonra başrol oynadığı Hawaii’ye taşındı ve TV dizisi Baywatch’da (1989) (10. sezonunda “Baywatch Hawaii” olarak da bilinir) binlerce umuduyla dövüldü . Gösteri sona erdiğinde, önümüzdeki birkaç yılını dünyayı dolaşarak geçirdi. 2001’de oyunculuk kariyerine devam ettiği Los Angeles’a taşındı. 2004’te kısa süreli TV dizisi North Shore’den(2004) sonra popüler karakter “Ronon Dex” olarak rol aldı.Yıldız Gecidi:

Atlantis (2004). 2010’da Emmy adayı HBO dizisi Taht Oyunlari (2011) ‘de rol aldı ve Dothraki kralı Khal Drogo’yu canlandırdı. Üreticilere Khal Drogo olduğunu göstermek için, Yeni Zelanda Maori’sinin geleneksel bir savaş dansı olan Haka’yı sergiledi. Seçmeler, Conan’ın (2011) yeniden başlatılmasında baş rol oynadı . Popüler Robert E. Howard karakteri olarak oyuncu olduktan dört hafta sonra Momoa, Bulgaristan’da çekim yapmaya başladı. Film yapımcıları gibi yaklaşımı, Frank Frazetta’nın yanı sıra, sekiz yıl süren çizgi roman ve öykülerden de uzaklaşmaktı.son derece popüler 1982 filmi yerine görüntüler. Jason, kariyerini aktörden sinemacıya genişlettiği bir yapım şirketi olan Pride of Gypsies’e sahip. Birkaç kısa film çekti ve uzun yıllar boyunca geliştirdiği, Brown Bag Diaries: The Ridin ‘adını verdiği bir dizi hikayeden çıkarılan ilk filmi “ Road to Paloma” (2014) üzerine çalışıyor . B Minöründe Panjur (2010). Jason, karısı, aktris Lisa Bonet ile birlikte yaşıyor

FOTOĞRAFLAR

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir