Uçuşlarda Business Class Farkı

Uçuşlarda Business Class Farkı

Business Class’ta ödüllü lezzetler, en güncel uçak içi eğlence sistemleri ve konforlu koltuklarla yolculuğunuzu keyifli bir deneyime dönüştürüyoruz. Siz de Business Class’ı tercih ederek kendinizi gökyüzünde de ayrıcalıklı hissedebilirsiniz.

ÖZELLİKLERİ

 

KOLTUK

Maksimum konfor

Business Class koltukları yolcularımızın konforunu en üst seviyeye taşımak için özel olarak tasarlandı. Masaj yapma özelliği olan, rahatça uyuyabileceğiniz, okuma lambası, özel alan yaratabileceğiniz paravan ve elektrik bağlantısı gibi özellikleri olan koltuklarla yolculuktan aldığınız keyfi artırmayı amaçlıyoruz.

Koltuk özellikleri

Business Class koltuklarının özellikleriyle* yolculuktan aldığınız keyif artacak.

  • Tamamen yatırılabilen ve 188 cm uzunluğunda yatak haline gelen koltuklar
  • Koltuk kontrol paneli
  • Kişiye özel okuma lambası
  • Masaj özelliği
  • Ayarlanabilen ve dönebilen yemek masası
  • Priz
  • Dirsekliğin altında, özel alan yaratma imkânı sunan paravan

UÇAK İÇİ İKRAM

Daima taze

Mevsim koşullarına göre değişen menülerimizde bulunan daima en taze malzemelerle ve özenle hazırladığımız ikramlarımızı tattığınızda siz de kendinizi çok özel hissedeceksiniz!

Yetenekli şeflerimiz

Bazı uçuşlarımızda ikramlarımız lüks restoranların sunduğu konfor ve servis kalitesinden ödün vermeyen uçan şeflerimizin gökyüzündeki mutfaklarında hazırlanıp hızla size ulaşıyor.

ÖZEL YEMEK SERVİSİ

Sağlık durumu ya da inancı sebebiyle özel bir beslenme alışkanlığına sahip olan yolcularımıza uygun menüler hazırlıyoruz.

Yemek Tipleri

Hint tipi vejetaryen yemeği (AVML)

İçeriğinde kümes hayvanları, hayvansal yağlar, yumurta ve balık da dâhil olmak üzere et ve et ürünleri bulunmaz. Protein, demir ve kalsiyum bakımından zengin süt ürünleri, bakliyatlar, sebzeler ve kuruyemişler servis edilir.

İçeriğinde sığır eti kullanılmayan ve vejetaryen olmayan Hint tipi yemek (HNML)

İçeriğinde sığır eti, dana eti, domuz eti, çiğ ya da tütsülenmiş balık olan yiyecekler bulunmaz. Kuzu eti, kümes hayvanları, balık, süt ürünleri, körili ve baharatlı yiyecekler ikram edilir.

Çiğ sebze-meyve yemeği (RVML)

İçeriğinde kafeinli içecekler; işlenmiş, katkı maddeleri ve koruyucu maddeler bulunmaz. Çiğ sebze ve meyveler, taze meyve suları ikram edilir.

Bebek yemeği (BBML)

İçeriğinde kemikli etler, baharatlı yiyecekler, buğday, glüten, balık, yumurta, asitli meyveler, domuz eti, sığır eti bulunmaz. Meyve, sebze, et püresi ve tatlılar ikram edilir.

Koşer yemeği (KSML)

Yiyecekler Yahudi yolcuların perhiz kuralları ve geleneklerine göre hazırlanır.

Sindirimi kolay yemek (BLML)

İçeriğinde çeşnili yiyecekler, karabiber, kırmızıbiber, karnabahar ve kabak gibi gazlı sebzeler, kafeinli içecekler ve kızarmış yiyecekler bulunmaz. Kafeinsiz çay ve kahve ikram edilir.

Düşük kalorili yemek (LCML)

Kızarmış, yağlı, soslu, şekerli yiyecekler servis edilmez. Yağsız etler ve süt ürünleri, taze meyve ve sebzeler, tahıllı ürünler, tatlandırıcılar ikram edilir.

Koyu kurallara bağlı vegan yemeği (VGML)

İçeriğinde hayvansal gıdalar (et ve et ürünleri, bal, yumurta, süt ürünleri, balık, kümes hayvanları, domuz yağı) bulunmaz. Mercimek, tofu, fasulye gibi yüksek proteinli yiyecekler, demir ve kalsiyum bakımından zengin sebze, meyve ve kuruyemişler ikram edilir.

Çocuk yemeği (CHML)

Kılçıklı balıklar, kemikli etler, kuruyemiş ve çekirdekler, baharatlı yemekler, soslu yemekler ve sert şekerler servis edilmez. Havuç çubukları, peynir, kraker, elle yenen yemekler, taze meyve ve meyve suları ikram edilir.

Az yağlı yemek (LFML)

Kızarmış, yağlı, krema ve peynir soslu, yumurta sarısı ve sakatat içeren yiyecekler, deniz ürünleri, balık yumurtası ve havyar, işlenmiş ve katkı maddeli yiyecekler servis edilmez. Yağsız etler, derisiz kümes hayvanları, taze meyve ve sebzeler, tam tahıllı ekmekler, az yağlı süt ürünleri ve soslarla hazırlanmış yiyecekler ikram edilir.

Jain-vejetaryen Hindu yemeği (VJML)

Kümes hayvanları, et, balık, deniz ürünleri, yumurta, köklü ve soğanlı sebzeler, süt ürünleri servis edilmez. Meyve, sebze, baharatlar, tofu, bakliyatlar, pirinç ve tahıllarla hazırlanmış yiyecekler ikram edilir.

Diyabetik yemek (DBML)

Kızartılmış yiyecekler servis edilmez. Yağsız et ve süt ürünleri, derisiz kümes hayvanları, balık ve deniz ürünleri, sebzeler, meyveler, tam tahıllı ekmekler ve tahıl ürünleri ikram edilir.

Az tuzlu yemek (LSML)

Tuzla pişirilmiş ya da tütsülenmiş yiyecekler, ançüez, zeytin, işlenmiş peynirler, kendiliğinden mayalanan un ve kabartma tozu gibi fırın ürünleri, bulyon ve soslarla hazırlanmış yiyecekler servis edilmez. Tuzsuz margarin, düşük sodyumlu kahvaltılık ürünler, düşük sodyumlu peynirler, sarımsak, soğan ve kerevizle hazırlanmış yiyecekler ikram edilir.

Yumurta ve süt ürünü kullanılabilen vejetaryen yemeği (VLML)

Et ve et ürünleri, balık, kümes hayvanları ve domuz yağıyla hazırlanmış yiyecekler servis edilmez. Yüksek proteinli süt ürünleri, demir ve kalsiyum bakımından zengin sebze, meyve ve bakliyatlar, yumurta, vejetaryen tipi peynir içeren yiyecekler sunulur.

Meyve çeşitlerinden oluşan yemek (FPML)

Koruyucu ve katkı maddesi içeren yiyecekler servis edilmez. Taze ya da sülfit kullanılmadan kurutulmuş meyveler ikram edilir.

Sebze ve meyvelerle hazırlanan vejetaryen yemeği (VOML)

Et, kümes hayvanları, balık, deniz ürünleri, yumurta ve süt ürünleriyle hazırlanmış yiyecekler servis edilmez. Meyve, sebze ve baharatlarla hazırlanan yiyecekler ikram edilir.

Glütensiz yemek (GFML)

Buğday, buğday unu, çavdar, yulaf, arpa, makarna, ekmek, galeta, hamur işi, kekler, pastalar, glütenli kahvaltılık gevrekler, krema, et tadı veren katkı maddeleri, kuruyemiş, malt ürünler ve glüten içeren çikolatalar servis edilmez. Taze meyve ve sebzeler, pirinç patlağı, glütensiz kahvaltılık gevrek, soya sütü; patates, soya ve pirinç unları, süt ürünleri, hint irmiği ve yağla hazırlanmış yiyecekler ikram edilir.

Az laktozlu yemek (NLML)

İçeriğinde süt, yoğurt, peynir, yumurta, dondurma, tereyağı bulunan yiyecekler; bisküvi, kek, kremalı ya da paneli sebzeler ve etler, süt ürünleriyle hazırlanan ekmekler, omletler, krepler, hazır çorba ve kahveler, çikolatalar servis edilmez. Et ve kümes hayvanları, taze sebzeler, laktozsuz meyveler, süt yerine soyalı içecekler, süt ürünü içermeyen kahve kremaları ikram edilir.

Ayrıcalıklı Check-in

Business Class’ı tercih eden yolcularımız havalimanında özel kontuar hizmetleri sayesinde sıra beklemeden check-in yapabiliyor.

Daha Fazla Bagaj Hakkı

Business Class’la seyahat ederek daha fazla bagaj hakkına sahip olabilir, priority(öncelikli) etiketi sayesinde bagajınızı hızla teslim alabilirsiniz. (Tek parça bagajınızın ağırlığı en fazla 32 kg olabilir.)

 

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir